Liitu uudiskirjaga

Uudiskiri sisaldab infot kaubavaliku ja müügiaegade kohta Tallinnas
Me ei edasta teie andmeid kolmandatele osapooltele

Kasulikku lugemist

Õun

Eesti õun

 

Miks on Eesti õun parem?

Vanasõna ütleb, et üks õun päevas hoiab haigused majast eemal. Rebase Talus kasvatatud Eesti õun on väärtuslik just selle poolest, et teda võib süüa julgelt ilma koorimata. Kui välismaised õunu soovitatakse koorida, sest neid on pritsitud putukatõrjeks ja säilimiseks kuni 18 korda, siis meil selleks õnneks sellist vajadust pole. Meie kliima on jahedam ja õunakahjurid ei laasta viljapuid sellisel moel nagu lõunapoolsetes riikides. Kuna Rebase Talu perele on omane tervislik toitumine ja me sööme ka ise neid aiasaadusi, mida me ostjatele pakume, siis teeme haiguste-ja kahjuritõrjet nii vähe kui võimalik. Vähesel määral on see siiski vajalik, sest kes meist ikka tahaks ussidest ja koidest läbiaetud kärnast õuna.

Säilitusaineid ei sisalda meie õunad aga üldse, kevadeni säilivad nad tänu kontrollitud temperatuuriga hoidlale.

TalvenaudingRebase Talu õun on suur ja ilus, aga seda mitte intensiivse väetamise tõttu. Suured õunad saadakse hoopis õunapuude korrapärase lõikamise ja noorendamise läbi. Kui õunad saavad päikesevalgust, siis on neil ka ilus välimus. Väetamisel kasutame suuremalt jaolt kompostmulda ja ainult väga vähesel määral väetist, sest nii nagu inimene vajab toidule lisaks mõnikord ka vitamiine, vajab puugi terve olemiseks tasakaalustaud toitaineid.

Õunasordid

 

Söö sellist õunasorti, mis sulle maitseb! Kui sind on tüüdanud poeõunte ühesugune maitse, siis meilt saad uusi maitseelamusi! Sa ei pea sööma haput õuna kui sa tahad lihtsalt tervislikult maiustada. Aga kui sind huvitab, et sinu õunas oleks võimalikult palju vitamiine, siis on parimaks valikuks hapukad õunad, meie pakume ka suure C-vitamiini sisaldusega vilju. Meil on nii kargeid mahlaseid õunu teravate hammaste omanikele kui ka pehmeid õunu lastele ja vanematele inimestele. Oleme oma sortimenti võtnud palju erinevaid sorte, et valikut oleks igale maitsele. 2000-ndate algul, kui oma istandust rajama hakkasime, panime maha üle 70 erineva sordi. Kahjuks hävitas 2006 aasta külm talv aga pool istandust ja kõiki istutatud sorte ei ole enam õnnestunud taastada. Siiski on praeguseks meil kasvamas uuesti jälle üle 100 õunasordi, kõiki neid müügil siiski veel pole, sest osad puud on alles noored.

 

Siin on meie õunapildid ja õunasortide kirjeldused

ja siit saad lugeda, kuidas õunu säilitada, kui olete nad koju toonud

Õunte müük

2020 sügisel me paraku kõikide õunasõprade soove ei saa täita, sest õunasaak on väga väike, õunu jätkub vaid eratarbijale piiratud koguses. 

Suvel ning sügistalvisel ajal toimub õunte müük otse talust, Tallinna Keskturul ning Tapa ja Kehra turgudel, Paides. kokkuleppel ka mujal. Meie toodang on müügil olnud ka Jäneda talupäevadel ja Jäneda suurel sügislaadal ning Türi "Õunafestivalil". 

Õunte hind on olnud vahemikus 0,5-3 € kg, sõltuvalt sordist ja suurusest.

Kümme aastat oleme korraldanud Jäneda sügislaadal ka õunanäituse, kus on olnud vaatamiseks väljas üle 70 õunasordi.