Müügitingimused

Veebipoe rebasetalu.ee (edaspidi Müüja) omanik on

Meelis Tiigemäe FIE

Rebase Talu  (registrikood: 11636221)

Asukoht: Märjandi küla, Järva vald, Järva maakond, 73513.

Palun tutvuge enne teenuste kasutamist ostu-müügitingimustega!

 1. Rebase Talu toodangut on võimalik osta
  1. Talust kohapealt ja müügipunktidest, viisidel, mis on välja toodud müüginfo lehel
  2. Veebipoest, kui see avatakse kaubamüügihooajal
 2. Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo
  1. Müügitingimused kehtivad Rebase Talust ja veebipoest kaupade ostmisel.
  2. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde ja kehtivad ostu sooritamise hetkel. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub Ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.
  3. Teave kauba kohta on esitatud veebipoes vahetult kauba juures.
 3. Tellimuse vormistamine ja tasumine
  1. Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Ostukorvis saab koguseid muuta ja kaupu eemaldada kuni kauba eest tasumiseni. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangaülekandega või muu makselahenduse abil. Ostja tasub kauba müügihinna ja kohaletoimetamise kulud täies ulatuses ettemaksuna. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Müüja arvelduskontole.
  2. Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul ettenägematul põhjusel, on Müüjal õigus tellimus tühistada. Tühistamisest teavitatakse Ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest. Osalise tühistamise korral võib Müüja paluda ostjat täpsustada, milline on soov ülejäänud tellimuse osas – kas see lähetada või tühistada.
 4. Kohaletoimetamine ja selle erisused
  1. Kaupu saadetakse Eesti vabariigi piires Omniva pakiautomaatidesse, (suulisel või kirjalikul erikokkuleppel ka Itella Smartposti pakiautomaati.) Kauba saatmiskulu on 5€, selle kannab Ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud veebipoes saatmisviisi juures.
  2. Kauba postitab Müüja pakiautomaati 1-7 tööpäeva jooksul. Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul Ostja määratud sihtpunkti 3-10 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest. Erijuhtudel on võimalik sõlmida Ostjal Müüjaga kokkuleppeid kiiremaks transpordiks või kauba füüsiliseks kohaletoimetamiseks Müüja poolt.
  3. Kui kaup on jõudnud sihtkoha pakiautomaati ja Ostja ei ole sellele järele läinud ning kullerfirma saadab paki müüjale tagasi ning kaup ei ole riknenud, siis tagastab Müüja Ostjale paki väärtuse miinus 1,5-kordne transpordikulu 14 tööpäeva jooksul.
  4. Kui Ostja ei ole sihtkohta jõudnud pakile järele läinud ja kullerfirma saadab kauba Müüjale tagasi ning kaup on tühirännaku tõttu riknenud (näiteks kõrgete, säilitustemperatuurile mittevastavate soojakraadide või miinuskraadide tõttu pakiautomaadis) siis Müüja Ostjale kauba- ja transpordikulu ei tagasta.
  5. Kui Ostja ei saa kaupa kätte Müüjast tingitud põhjusel (näiteks Müüja on saatmisel sisestanud vale telefoninumbri), tagastab Müüja ostjale kauba väärtuse ja transpordikulu või kokkuleppel postitab paki uuesti müüja kulul.
  6. Kui ostja ei saa kaupa kätte Ostjast tingitud põhjusel (näiteks Ostja on andnud müüjale vale telefoninumbri) ja kullerfirma tagastab müüjale paki, siis tagastab Müüja Ostjale paki väärtuse miinus 1,5-kordne transpordikulu 14 tööpäeva jooksul või kokkuleppel postitab paki uuesti Ostja kulul.
 5. Taganemisõigus:
  1. Veebipoest toidukaupade tellimisele ei kohaldu tavapärane tarbija õigus taganeda 14 päeva jooksul e-poes sõlmitud lepingust ( Võlaõigusseaduse 53 lg 4 p 4 ja p 41 alusel ja/või § 53 lg 2 p-st 9 tulenevalt) sest müüdav toidukaup võib rikneda või vananeda kiiresti (puu- ja köögiviljad ning muu „parim enne“ tähistusega kaup).
  2. Kui tegemist ei ole toidukaubaga, siis 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Müüjal õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele. Tagastamisõigus kehtib, kui kaup on osutunud Müüja süül praagiks. Vastastikusel kokkuleppel Müüja ja Ostja vahel vahetatakse praak ümber uue kauba vastu.
  3. Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille näidise leiab siit: taganemisavalduse näidis ning saata see e-posti aadressile rebasetalu@gmail.com hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.
  4.   Müüjal on õigus taganeda kohustustest, kui takistuseks on vääramatu jõud.
 6. Kauba tagastamise kulud
  1. kannab Ostja, välja arvatud juhul kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale asi) või välja arvatud punkt 4.5 toodud asjaoludel
  2. Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.
  3. Müüja võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni Ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem. Kui Ostja on sõnaselgelt valinud veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Müüja tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.
 7. Pretensiooni esitamise õigus
  1. Tellimuse kättesaamisel kohustub Ostja kontrollima kohe kauba kvaliteeti ja vastavust tellitule. Tellimusele mittevastavusest kohustub Ostja teavitama Müüjat kahe tööpäeva jooksul e-posti aadressil rebasetalu@gmail.com.
  2. Müüja vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel. Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt 14 päeva jooksul jooksul Müüja poole, saates e-kirja aadressile rebasetalu@gmail.com
  3. Müüja ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale. Kui Müüjalt ostetud kaubal on puudused, mille eest Müüja vastutab, parandab või asendab Müüja puudusega kauba.
  4. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Müüja ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.
  5. Müüja vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.
 8. Otseturustus ja isikuandmete töötlemine
  1. Müüja kasutab Ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.
  2. Müüja saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks. Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Müüja veebipoe vastu pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile rebasetalu@gmail.com või helistada telefonil: +372 5698 8813. Kui ostja ja Müüja ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on Ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin.

Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Müüja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

Tingimuste kehtivus ja muutmine
Müüja jätab endale õiguse muuta käesolevaid kasutustingimusi.
Tehingule Ostja ja Müüja vahel kohaldatakse tehingu toimumise hetkel kehtinud tingimusi.
Ostjal on võimalik enne ostu sooritamist müügitingimused endale taasesitatavas vormis salvestada.

Käesolevad müügitingimused kehtivad alates 13.03.2021