Kartuli hind ja müük

Värske kartul

“Mis on kartuli hind? Miks pealtnäha ühesugused kartulid on erineva hinnaga?”

Nii küsitakse meilt tihti. Vastus on lihtne – odavamad kartulid võivad olla halvema tekstuuri ja maitsega. Vahel on nad ka väga vesised või madala kvaliteediga. Kallimad kartulid on enamasti aga maitsvamad ja muredamad ning kvaliteetsemad, samuti on kallimad haruldased sordid, mida saada ei ole.

Meil on kartul saadaval keskmise turuhinnaga. Toidukartuli hind sügisest kevadeni on meie talus olnud 0,1-0,8€ kg, sõltuvalt sordist, kvaliteedist ja transporditingimustest. Kotiga kartulit ostes on hind tavaliselt soodsam kui kilokaupa ostes.

Värske kartul hooaja algul võib olla ka kallim. Vanaaegsete sortide hind on olnud 1-2€ kg ning värvilise sisuga kartulitel ning spargelkartulil 2-3€ kg.

 Meie kartuleid saab suvel ja sügisel otse Rebase talust, Tallinnas, Harju- Järva- ja Lääne-Virumaa turgudelt, OTT (otse tootjalt tarbijale) müükidelt ja laatadelt. Vanaaegseid kartuleid ja gurmeekartuleid oleme kokkuleppel saatnud ka postiga.

Hulgimüüki suurtes kogustes (tonnides) me paraku ei paku.

Miinuskraadidega kartuleid avaturul müüa ei saa, sest külma saanud kartul kaotab oma kvaliteedi, kuid otse talust saab kartuleid ka talvisel ajal. Rohkem saad ostuvõimaluste kohta lugeda müügiinfo lehelt.

Meelis värske kartuliga