Liitu uudiskirjaga

Uudiskiri sisaldab infot kaubavaliku ja müügiaegade kohta Tallinnas
Me ei edasta teie andmeid kolmandatele osapooltele

Kasulikku lugemist

Õunasordid

Õunasordid

Eestis on levinud müüt: „`Kuldrenett` on parim õun“. Jah, kahtlemata on `Kuldrenett` väga maitsev Eesti õun ja kahtlemata üks parimaid vanu sorte. Kuid praegusel ajal, kui oleme kõigele uuele avatud, miks mitte nautida uusi maitseelamusi? Selleks ongi Rebase Talu istutanud oma õunaaeda palju uusi Eesti, Läti ja Venemaa sorte. Paljudki ostjad on pärast meie õunte maitsmist tunnistanud, et ei teadnud enne, et mõned naabermaade õunasordid võivad olla veel maitsvamadki kui Eesti õun `Kuldrenett`. Meie pere lemmikute hulka kuulub peale `Kuldreneti` veel suveõuntest `Pirja`, `Krügeri tuviõun`,`Martsipan`, sügissortidest `Tiina`, `Kovalenkovskoje`, `Sügisdessert`, `Krameri tuviõun`,`Krista`, talveõuntest `Veteran`, `Kikitriinu` ja `Lobo`.

Praegu on meie aias kasvamas järgmised õunasordid:

Suveõunad: `Valge klaar`, `Martsipan`, `Tallinna pirnõun`, `Konfetnoje`, `Maikki`, `Kaja`, `Kasper`, `Krügeri tuviõun`, `Pirja`, `Pärja`, `Punane suveõun`, `Suure-Jaani suveõun`. 

Sügisõunad: `Melba`, `Mõnu`,`Mõnsa`, `Kaimo`, `Krameri tuviõun`, Èva kuld`, `Jaspi`,  `Sügisdessert`,`Vahur`, `Sügisjoonik`, `Sõstraroosa`, `Treboux` ehk `Lambanina`, `Kaimo`, `Kareli`,`Kovalenkovskoje`, `Koit`, `Krista`, `Lembitu`, `Liivi kuldrenett`, `Make`, Òkerö`, `Sputnik`, `Taavi`, `Tartu roosõun`, `Tiina`, `Täiskuu`.

Talveõunad: `Kikitriinu`, `Sputnik`, `Antei`, `Talvenauding`, `Meelis`, `Tellissaare`, `Sidrunkollane taliõun`, `Lobo`, `Orlovski sinap`, `Cortland`, `Auksis`, `Kulikovskoje`, `Alesja`, Àmarosa`, `Karksi renett`, `Antonovka`, Delicates`,`Kaari`, `Karksi renett`, `Kirki`, `Kulikovskoje`, `Stars`, `Lea`, `Liberty`, `Ligol`, `Liivika`, `Liivi sibulõun`, `Paide taliõun`, `Solnyshko`, `Sweet 16`, `Zarja Alatau`, `Talipirnõun`, `Tšistotel`.

Rebase Talus on hetkel kasvamas üle 80 sordi õunu.

Siin on õunasortide kirjeldused:

Ja siin õunapiltide galerii (75 sorti)